W środę wrócą liczne chmury i silne opady deszczu! – Prognoza na 13 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie kolejny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy. Poza tym nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą liczne chmury oraz między innymi opady deszczu. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie chłodne i między innymi też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Dodatkowo pojawią się chmury z niewielkimi przejaśnieniami oraz między innymi występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego na nowo przechodzić będzie front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Jedynie na zachodzie i północnym-zachodzie kraju wiał będzie on z południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.