We wtorek zachmurzenie duże z niewielkim deszczem! – Prognoza na 12 listopada.

Polska będzie pod wpływem frontu atmosferycznego, oddzielającego ciepłe powietrze, które zbliży się do wschodniej Polski od chłodnego, obecnego na zachodzie. Front związany będzie z niżem ulokowanym nad Morzem Północnym.

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku chmur będzie stopniowo przybywać. Bez opadów. Lokalnie wystąpią zamglenia i mgły, ale nie tak dużo jak ostatnio. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W większości regionów możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Więcej ich będzie na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany z południowego-wschodu.  Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.