W Święto Niepodległości pogoda będzie korzystna! – Prognoza na 11 listopada

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju pomału zacznie oddziaływać kolejny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym do Polski będzie napływać chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w dalszym ciągu w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki oraz częściowo na północy i w całym pasie nadmorskim niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie początkowo dość pogodnie i ze zmiennym oraz dużym zachmurzeniem. Poza tym częściowo na północy kraju i wybrzeżu niewykluczone będą przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski będzie na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.