W weekend powieje silny wiatr i możliwe są burze! – Prognoza na 9 listopada

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który przemieszczać będzie się na zachodzie Polski i dalej na północ. Poza tym nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i silny wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie oraz w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.