W piątek wrócą opady deszczu i liczne chmury! – Prognoza na 8 listopada

W ciągu najbliższej doby i przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Alp. Poza tym nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz miejscami mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W dodatku częściowo na północy i wschodzie Polski pojawią się przelotne opady deszczu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz wystąpi między innymi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy oraz w Centrum i na południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyraźnie będzie mocno wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.