W czwartek wystąpią opady deszczu i przejaśnienia! – Prognoza na 7 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia. Poza tym do Polski zacznie pomału napływać między innymi dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i między innymi nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz na północy i południowym-wschodzie niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Śląsku. Temperatura powietrza od +3°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi wystąpi też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo na północy, wschodzie i południowym-wschodzie Polski niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być wzdłuż zachodniej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.