W środę wrócą przejaśnienia i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 6 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować nadal będzie niż znad Łotwy i między innymi nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie napływać chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się już zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.