We wtorek lokalnie będą mogły rozwijać się burze! – Prognoza na 5 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich. Poza tym zacznie też napływać nieco ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy, które dodatkowo sprzyjać będzie w rozwoju komórek burzowych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół będzie mglisto oraz pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą również przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i między innymi będzie też występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo mogą lokalnie wystąpić burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+14°C na północy w Centrum i na zachodzie kraju do +15°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północy w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.