W poniedziałek spadnie deszcz i możliwe są burze! – Prognoza na 4 listopada

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który sprzyjać będzie w rozwoju opadów konwekcyjnych i burz. W zamian tego do Polski będzie napływać też dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie dodatkowo pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo częściowo na zachodzie w Centrum na i północy Polski niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Śląsku oraz częściowo w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach dość szybko będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 990 hPa.

Comments are closed.