W niedziele będzie mglisto i z opadami deszczu! – Prognoza na 3 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich. Poza tym nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą kolejną porcję opadów deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego do Polski będzie też napływać nieco ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być początkowo na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +20°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.