W sobotę powieje silny wiatr i spadnie deszcz! – Prognoza na 2 listopada

Przez weekend na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich oraz nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie cały czas napływać chłodne oraz między innymi też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz mglisto i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie oraz też na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość szybko spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo na zachodzie i Pomorzu niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu dość szybko będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.