W piątek przybędzie więcej chmur i przejaśnień! – Prognoza na 1 listopada

W ciągu najbliższej doby oraz przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Ukrainy i między innymi też dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Atlantyku. Poza tym cały czas do Polski będzie napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym występować będzie też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu a także niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na wybrzeżu i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie niewielkie przelotne opady konwekcyjne i być może lokalne burze możliwe będą na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu szybko będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.