W czwartek wyjdzie słońce i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 31 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Czech i Słowacji. Poza tym do Polski będzie napływać też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi wystąpi małe i dodatkowo zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie mocno się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem występować będzie małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północy naszego kraju pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.