We wtorek będą rozwijać się lokalne burze! – Prognoza na 29 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Szkocji. Poza napływać będzie między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy, które dodatkowo w wielu miejscach Polski objawi się rozwojem konwekcji w tym burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na północy i wschodzie Polski pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki oraz niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z większymi przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.