W środę wrócą przejaśnienia i będzie zimno! – Prognoza na 30 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Niemiec. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem występować będzie na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.