W poniedziałek możliwe będą burze i przejaśnienia! – Prognoza na 28 października

Z początkiem nowego tygodnia pogodę stopniowo zacznie kształtować wyż znad Szkocji i Niemiec. Poza tym do Polski będzie napływać też chłodne i na ogół wilgotne powietrze, które w wielu miejscach będzie objawiać się rozwojem konwekcji i burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i dodatkowo na Pomorzu i szczególnie w całym pasie nadmorskim możliwe będą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na północy Polski i nad Bałtykiem będzie on dość silny i porywisty w porywach do 50-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach mocno będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.