W niedziele wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – prognoza na 27 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować nadal będzie niż znad Bałtyku i między innymi nasunie się też system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Jedynie na południu Polski w dalszym ciągu pogodę kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym napłynie chłodne oraz ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie dość pogodnie i dodatkowo wystąpi też małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu oraz na wschodzie i południowym-wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C/+18°C nad morzem i między innymi na Pomorzu do +19°C/+23°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu oraz z zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić do 50-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.