W sobotę wystąpi silny wiatr i będzie mglisto! – Prognoza na 26 października

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii i Rosji. Jedynie na południu Polski póki co pozostanie jeszcze układ podwyższonego ciśnienia. Poza tym będzie napływać ciepłe oraz chłodne i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz wystąpi zmienne i między innymi duże zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Jedynie nad samym morzem i wybrzeżu będzie on dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz dodatkowo wystąpi całkowite i między innymi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C/+20°C na północy w Centrum i na wschodzie do +21°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.