W piątek wystąpią mgły i liczne chmury! – Prognoza na 25 października

W ciągu zbliżającego się weekendu pogodę w naszym kraju będzie kształtować niż znad Skandynawii i Rosji. Poza tym do Polski będzie napływać też ciepłe oraz na ogół dość chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi wystąpi też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C/+18°C nad morzem i częściowo na północy do +19°C/+20°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.