W czwartek w dalszym ciągu ciepło i mglisto! – prognoza na 24 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie wyż oraz między innymi napływać będzie ciepłe oraz na ogół wilgotne powietrze z południa Europy. Jedynie na północy Polski na pogodę zacznie oddziaływać już niż znad Morza Norweskiego.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół utrzyma się zmienne oraz małe i między innymi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów oraz niewykluczone w dalszym ciągu będą w wielu miejscach liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu częściowo na zachodzie Polski a na pozostałym obszarze naszego kraju również będzie on zmienny z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz utrzyma się też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C/+20°C nad morzem i na północy Polski do +22°C/+25°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Dodatkowo na dużym obszarze kraju i na Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.