W środę będzie mglisto i na ogół ciepło! – prognoza na 23 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal wyż, który przyniesie ze sobą liczne chmury i między innymi mgły. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się zmienne i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Dodatkowo będą rozwijać się dość liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie nad samym morzem i Bałtykiem będzie on umiarkowany i dość silny w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą utrzymywać się jak i będą rozwijać się liczne i dość gęste mgły lub zamglenia. Poza tym występować będzie też zmienne i duże zachmurzenie, które nie powinno przynieść ze sobą opadów deszczu czy mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C/+18°C nad morzem i też na Pomorzu do +19°C/+21°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący na zachodzie i północy Polski od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Zaś na pozostałym obszarze naszego kraju również wiał będzie z przewagą od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.