We wtorek pogoda będzie zmienna i mglista! – prognoza na 22 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad wschodniej części Niemiec. Poza tym będą rozwijać się liczne mgły oraz między innymi napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne też powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

Comments are closed.