W poniedziałek będzie ciepło i miejscami mglisto! – prognoza na 21 października

Z początkiem tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie początkowo układ niskiego ciśnienia znad Bałtyku i między innymi wyż znad wschodniej części Niemiec. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się nad samym morzem i na Pomorzu. W dodatku w wielu miejscach naszego kraju oraz na Wybrzeżu niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się częściowo na zachodzie oraz nad samym morzem. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone będą między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.