W niedziele będzie przeważnie pogodnie i ciepło! – prognoza na 20 października

W ostatni dzień weekendu i z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu oddziaływać będą układu niskiego ciśnienia znad Francji i Bałtyku. Poza tym nad obszar Polski cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się na zachodzie i północy Polski. W dodatku w wielu miejscach mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju przeważnie będzie dość pogodnie oraz pojawi się zmienne i umiarkowane zachmurzenie. Jedynie więcej chmur nadal utrzyma się częściowo na północy oraz nad samym morzem. Poza tym w tej części kraju pojawią się symboliczne oraz przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C/+20°C na Wybrzeżu i północy do +21°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr przeważnie będzie słaby oraz miejscami może być umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.