W sobotę będzie nadal ciepło i z przejaśnieniami! – prognoza na 19 października

Przez weekend obszar naszego kraju będzie na ogół pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich i Francji. Poza tym występować będą opady konwekcyjne oraz napływać też będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół mglisto oraz występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na zachodzie i północy Polski pojawią się również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie mocno się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone dodatkowo lokalne burze z gradem możliwe będą częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu mocno będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.