W piątek pogoda na ogół będzie zmienna! – prognoza na 18 października

Przez weekend obszar naszego kraju będzie na ogół pod wpływem wyżu i dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich i Francji. Poza tym będzie też napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie w Centrum i na północy Polski pojawiać będą się przelotnie opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz częściowo na północy w dalszym ciągu mogą pojawiać się przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone są miejscami liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.