W czwartek będzie ciepło i wrócą przejaśnienia! – prognoza na 17 października

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju początkowo będzie znajdować się pod wpływem wyżu. W dodatku zacznie napływać też dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie występować będzie zmienne i duże zachmurzenie oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone lokalne burze z gradem pojawią się na zachodzie i północy Polski. Poza tym niewykluczone są w wielu miejscach liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie niewielkie oraz przelotne opady deszczu lub mżawki pojawią się na północy i częściowo w Centrum kraju. Dodatkowo niewykluczone między innymi są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C/+19°C nad samym morzem i w północnej Polsce do +20°C/+21°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie dość stabilne oraz w kolejnych godzinach w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.