W środę wystąpi silny wiatr i lokalnie przejdą burze! – prognoza na 16 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ obniżonego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać nieco chłodniejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie mglisto oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz między innymi na północy i południu naszego kraju występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne na nowo pomału zacznie w kolejnych godzinach rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.