Uwaga! w Polsce pojawiła się plaga azjatyckich biedronek! – Ważne Ostrzeżenie

Nad obszar naszego kraju cały czas napływa ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze polarnomorskie. W dodatku w tym okresie coraz częściej możemy spotkać biedronki azjatyckie, które chcą przezimować.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Od dłuższego czasu w naszym kraju a szczególnie w okresie jesienno-zimowym i dodatkowo w dużych też ilościach możemy spotkać biedronki azjatyckie w różnych miejscach, które jesienią podejmują na ogół długodystansowe loty w poszukiwaniu miejsc do przezimowania. Na ich zimowanie wybierane są miejsca ciepłe i między innymi nasłonecznione np: w bloku czy na jasnych ścianach w danym budynku. Poza tym ten gatunek bardzo szkodliwej dla nas biedronki w całej Polsce zagościł od paru miesięcy w dużej liczebności.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast łupem azjatyckich biedronek padają na ogół różne gatunki mszyc oraz pyłek z owoców i między innymi też sok z dojrzałych owoców. Z kolei nam jak i osobom, które zmagają się z alergią i uczuleniami biedronki azjatyckie z dotknięciem skóry ciała człowieka mogą przyczynić się do wywołania groźnej astmy a nawet mogą spowodować alergie skóry lub zapalanie spojówek.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Z kolei na obecną chwilę a nawet całkowite ich zwalczenie póki co jest bardzo trudne. Natomiast w obliczu jej zagrożenia biedronka ta wydziela żółte kropelki. Zaś najlepszym sposobem na ich usunięcie w domu jest wciągnięcie je przez odkurzacz. Należy też pamiętać aby bardzo szczelnie worek od odkurzacza zamknąć i wyrzucić w odpowiednie miejsce.

 

 

Comments are closed.