We wtorek będzie ciepło i miejscami mglisto! – prognoza na 15 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia. Poza tym zaczną rozwijać się mgły oraz między innymi napływać też będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju przeważnie będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami pojawi się na zachodzie oraz też na północy i południowy-wschodzie Polski. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu niewykluczone będą między innymi liczne mgły i zamglenia, które ograniczą widzialność do 300 metrów lub poniżej. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi wystąpi też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C/+22°C nad morzem i na północy Polski do +23°C/+26°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo szybko spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.