W poniedziałek będzie ciepło i wietrznie! – prognoza na 14 października

Z początkiem tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal wyż i układy niżowe. W zamian tego napływać też będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +24°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie początkowo dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.