W niedziele zagości babie lato oraz spadnie deszcz! – prognoza na 13 października

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju początkowo będzie pod wpływem wyżu oraz między innymi napływać też będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu utrzymają się na zachodzie i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i w porywach może dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się zmienne zachmurzenie oraz będzie też bez opadów. Jedynie o wiele więcej chmur z przejaśnieniami będzie utrzymywać się na północy Polski i Wybrzeżu. Dodatkowo na tym obszarze pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +25°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu oraz w porywach miejscami może on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.