W sobotę powieje silny wiatr i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 12 października

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii i Bałtyku. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi. W zamian tego napływać też będzie dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą na północy i częściowo w Centrum Polski. Dodatkowo w tej części obszaru i na Wybrzeżu niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz w większości powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu możliwe będą na zachodzie oraz w północnej i częściowo w Centralnej Polsce. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C/+15°C na Pomorzu i częściowo na północnym-wschodzie do +18°C/+23°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się mocno wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.