W piątek będzie ciepło i wystąpi silny wiatr! – prognoza na 11 października

W ciągu najbliższej doby oraz przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Bałkanów oraz między innymi dynamiczny też układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii i Bałtyku. Poza tym powieje silny wiatr i dodatkowo napływać będzie ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone dodatkowo będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się na północy i częściowo w Centrum Polski. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu niewykluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.