W czwartek będzie ciepło i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 10 października

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie na ogół pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą rozwój opadów konwekcyjnych i burz. W zamian tego napływać będzie początkowo dość chłodne oraz na ogół ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyraźnie zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie dość ciepło oraz też pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.