W środę powieje silniejszy wiatr i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 9 października

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Szkocji z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą między innymi opady konwekcyjne oraz silny wiatr i niewykluczone burze. Poza tym do Polski będzie napływać też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie szybko spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.