We wtorek pogoda będzie zmienna i spadnie deszcz! – prognoza na 8 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Szkocji. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze. W zamian tego napływać też będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem występować będzie nadal zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz w większości powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki oraz niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą nad samym morzem oraz w północnej i Centralnej Polsce. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C  do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie wyraźnie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się opady deszczu lub i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na północy Polski i Wybrzeżu niewykluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie szybko już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.