W poniedziałek będzie chłodno i z przejaśnieniami! – prognoza na 7 października

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Danii. Poza tym będzie też napływać chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem możliwe będą na Wybrzeżu i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą na północy Polski oraz na Wybrzeżu i częściowo w Centrum Polski. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Comments are closed.