W niedziele zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – prognoza na 6 października

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie już pod wpływem wyżu znad Morza Norweskiego. Poza tym będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnej Europy, który również sprzyjać zacznie w rozwoju opadów konwekcyjnych i burz o dość gwałtownym przebiegu.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze Polski oraz nad samym morzem pojawią się opady konwekcyjne i marznący deszcz o zmiennym i silnym natężeniu. W dodatku niewykluczone są też burze oraz między innymi opady deszczu ze śniegiem. Poza tym utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami.  Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz możliwe będą też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Poza tym na południu i w górach możliwe są też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. W zamian tego utrzyma się również zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.