W sobotę przejdą burze i będzie chłodno! – prognoza na 5 października

Przez weekend nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne oraz niestabilne powietrze, które w wielu miejscach Polski i na Wybrzeżu przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Dodatkowo w górach mogą pojawić się również opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północym-wschodzie oraz w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C/+3°C na północy i częściowo na zachodzie do +5°C/+7°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz między innymi też od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować zmienne zachmurzenie oraz przeważnie powinno być pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.