W piątek wyjdzie słońce i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 4 października

W ciągu najbliższej doby i przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia oraz napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na zachodzie oraz na północy i wschodzie Polski w dalszym ciągu występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C  do +7°C . Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie mocno się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i w północnej części naszego kraju występować będą nadal przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C  do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.