W czwartek będzie chłodno i przejdą Burze! – prognoza na 3 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju początkowo będzie kształtować układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Poza tym pojawią się opady konwekcyjne i dość gwałtowne burze z gradem. W zamian tego napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.