W środę również możliwe będą burze i przejaśnienia! – prognoza na 2 października

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia, który przemieszczać będzie się nad Morzem Bałtyckim i północno-zachodnią Rosją. Poza tym będą towarzyszyć mu opady konwekcyjne i burze. W zamian tego napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze naszego kraju oraz nad samym morzem i w górach na ogół występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i silnym natężeniu oraz w wielu miejscach niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie na nowo spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo mogą wystąpić lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiat będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Jedynie w czasie burz miejscami oraz lokalnie będzie on dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.