We wtorek przejdą silne opady deszczu i lokalne burze! prognoza na 1 października

Z początkiem nowego miesiąca obszar naszego kraju będzie nadal pod wpływem niżu znad Skandynawii i Bałtyku z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą silne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz na ogół chłodne i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne i deszcz o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne oraz duże i małe zachmurzenie. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi niewykluczone będą dodatkowo lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i na ogół bez opadów i burz powinno już być na południu oraz na wschodzie i południowym-wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C/+19°C na północy i Wybrzeżu do +20°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

Comments are closed.