W poniedziałek wystąpi silny wiatr i przejdą burze! – prognoza na 30 września

Z początkiem nowego tygodnia obszar naszego kraju będzie nadal pod znakiem dynamicznego układu niskiego ciśnienia, który znajdować będzie się nad Morzem Północnym i Bałtykiem. Poza tym będą też rozwijać się komórki burzowe oraz wystąpi silny wiatr. W zamian tego napływać będzie dodatkowo umiarkowanie ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu Europy.

 

Autor Zdjęcia - Adrian Dorniak

Autor Zdjęcia – Adrian Dorniak

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz występować będą opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu i dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie szybko spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu oraz między innymi też od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Comments are closed.