W niedziele również możliwe będą burze i przejaśnienia! – prognoza na 29 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i Skandynawii. W zamian tego pojawią się fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i dość gwałtowne burze. Poza tym będzie też napływać umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu. Poza tym możliwe będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na południu oraz częściowo w Centrum i na wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +22°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie szybko już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.