W sobotę będzie ciepło i przejdą komórki burzowe! – prognoza na 28 września

Przez weekend pogodę w naszym kraju cały czas kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz dodatkowo fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą silne opady konwekcyjne i między innymi lokalne burze. W zamian tego do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa

Comments are closed.