W piątek spadnie deszcz i przejdą lokalnie burze! – prognoza na 27 września

Przez weekend obszar naszego kraju będzie w dalszym ciągu pod wpływem układów niskiego ciśnienia i frontów atmosferycznych. Poza tym będzie napływać też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się dość silne i gęste mgły lub zamglenia. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C  do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo zacznie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie mglisto oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C  do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

Comments are closed.