W czwartek również możliwe będą lokalne burze! – prognoza na 26 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem niżu znad Szkocji i frontów atmosferycznych, które przynosić będą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie napływać chłodne oraz na ogół ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalnie możliwe będą burze. Dodatkowo w wielu miejscach niewykluczone są między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą występować liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.