W środę wystąpią opady konwekcyjne i burze! – prognoza na 25 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Szkocji z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne oraz na ogół ciepłe i wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach Polski pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w Centrum oraz częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalnie przejdą też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.